BÜYÜK UKRAYNA TURU 16 TEMMUZ 2018 HAREKET

Bizi Facebookdan da Takip Edin...

sideblock

Bizi instagramdan Takip Edin...

sideblock

Bizi Facebookdan da Takip Edin...

sideblock

Bizi instagramdan Takip Edin...

sideblock
BÜYÜK UKRAYNA TURU 16 TEMMUZ 2018 HAREKET

BÜYÜK UKRAYNA TURU 16 TEMMUZ 2018 HAREKET

16-23 Temmuz
Türk hava yolları ile 7 gece 8
GRAND UKRAINE TURU
PROGRAM

1. Gün ISTANBUL - ODESA
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali kontuarı saat 03:55'te buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 465  tarifeli seferi ile saat 07:55'de Odesa'ya hareket. Yerel saat ile saat 09:30'de Odesa'ya varış ve panoramik Odesa şehir turu. Şehir turumuzda,
Sergey Eisenstein’in klasik filmi “Potemkin Zırhlısı” ile ünlenmiş olan Potemkin merdivenleri, Tolstoy Sarayı ve Catherine Plazası, Düğün Sarayı, Derybasivska Caddesi, Ukrayna Ulusal Bankası, ana Sinagog görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası otele transfer ve yerleşme.Geceleme otelimizde.

2. Gün ODESA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafilerimiz ekstra olarak düzenlenecek yarım gün Katakomb veya Shustov konyak fabrikası turuna katılabilirler. Saat 10.00’da otelimizden ayrılış Katakomblar bir tünel ağıdır ve taş madenciliği sonucunda ortaya çıkmıştır. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünellerinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 100 km. civarındadır.Odesa Katakombları Avrupa’nın en uzun olanlarıdır. II. Dünya Savaşı’nda Katakomblar, partizanlar için Nazilere karşı şehri savunmada barınak olmuştur. Katakombların tüm haritası halen çıkartılamamıştır ve küçük bir kısmı halka açıktır.. Ziyaret edeceğimiz kesimler, Nazilere karşı barınak olarak kullanılan kesimlerdir. Shustov alkol fabrikası ilk olarak 1863 senesinde Shustov ailesi tarafından kurulmuştur, 1897 senesinde ilk ‘brendi’ adlı içki üretmeye başladılar.1900’de Pariste Dünya Fuarında Grand Prix aldıktan sonra ‘Brendi’ adını gururla ‘Konyak’ olarak değiştirdiler. 1913 te Paris’te, Londra’da, Roterdam’da, Çikago’da, Brüsel’de ve Melburne’de şubeler açtılar. 1921’de Sovyet döneminde ‘Odesa konyak fabrikası’ isim deişikliği yapıldı. Bugün’de siz mahzenlere inip muheşem konyak çeşitleri deneyebilirsiniz. Geceleme otelimizde. 

3. Gün VINNYTSİA  
Sabah kahvaltısının ardından saat 08.00 de Otobüsle Vinnytsia’ya hareket ediyoruz. Vinnytsia yolunda Uman şehrinden geçerken ünlü  "Sofiyivka" Parkında küçük bir tur atıyoruz. On sekizinci yüzyılın en zengin adamlarından biri olan Felix Pototsky Yunanlı güzel karısı Sophia için bu parkı hediye etmiştir. - "Sofiyivka" Uman şehrinde bu harika parkın gezisinden sonra Vinnytsia’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Vinnytsia’ya varış ve panoramik Vinnytsia şehir turu. Şehir turumuzda,  Avrupa şıklığı olan ünlü Vinnytsia tramvaylarını göreceksiniz; Vinnytsia şehrinin ana caddesi Soborna da ise kiliseleri görebilirsiniz , aralarında 19. yüzyıl Kaputsinskiy kilisesi ve Katedral kilisesi olan bu şirin şehirde turumuzun ardından  lezzetli bir öğlen yemeği alabileceğiniz kafeleri ziyaret edebilmeniz için serbest zaman ardından Tur sonrası otele transfer ve odalarımıza yerleşme.Akşam saatinde Avrupa’nın en büyük ışıklı ve müzikal fıskiyesi olan ‘ROSHEN’in  Şovunu seyremek için kordona geçiyoruz. Vinnytsia’nın sembolü olan "ROSHEN" ışık ve müzikal bir fıskiyedir, Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki Dubai fıskiyesi ile karşılaştırılabilir. Fıskiyeler suları 60 metreye yükseğe ve 140 metreye kadar ise geniş bir Alana ulaştırıyor. Bu güzel showun ardından otelimie dönüş ve  Geceleme otelimizde. 

4. Gün CHERNİVTSİ
Sabah kahvaltısının ardından saat 08.00 de  Otobüsle Chernivtsi şehrine hareket ediyoruz. Chernivtsi yolunda Kamianets-Podilskyi ve Khotyn şehirlerinden geçeceğiz. Arzu eden misafilerimiz ekstra olarak düzenlenecek yarım gün Kamianets-Podilskyi ve  Khotyn turuna katılabilirler. Chernivtsi'ye varış ve panoramik Chernivtsi şehir turu. Şehir turumuzda, Türk Meydanı, St. Paraskeva kilisesi, Filarmoni Meydanı ve ünlü şair ve yazar  Yuri Fedkovich (19. YY. Ortalarında yaşayan) in adını aldığı 1863 yılında inşaa edilen Chernivtsi Ulusal Üniversitesini görüyoruz bu üniversitede aynı zamanda Bukovina ve Dalmaçya'nın Ortodoks Metropolitlerinin dini toplantıları yapılıyordu ardından şimdiki adı Olga Kobylianska caddesi olan eski adı ise Panska caddesi olan bu cadde 1700 lü yıllarda bu sokakta şehrin en zengin kitlesi oturduğu için güller ile süpürülüp, sabun ile yıkanan bir cadde idi.Bu caddede  lezzetli bir öğlen yemeği alabileceğiniz kafeleri ziyaret edebilirsiniz. Tur sonrası otele transfer ve yerleşme. Serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5. Gün İVANO – FRANKİVSK  
Sabah kahvaltısının ardından Otobüsle İvano-Frankivsk’e haraket edilecek.İvano Frankivsk’e varış ve panoramik İvano-Frankivsk şehir turu. Şehir turumuzda şehrin tarihi kısmı etrafında gezinti yapacağız. Ivan Franko heykeli anıtının başlangıcı - Drama Tiyatrosu -  Bağımsızlık caddesi, taş ev Baska - Vechevoy Meydanı - Katedral - Sheptytsky Meydanı - Bastion – Nizova caddesi  - Belediye Sarayı - Ermeni Kilisesi - Valah Anıtı - Pototski Sarayı - Sinagog - Filarmoni Salonu - Adam Mickiewicz Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer ve yerleşme. Serbest zaman. Geceleme otelimizde. 

6. Gün LVİV
Sabah kahvaltısının ardından Otobüsle Lviv’ve haraket edilecek. Lviv yolunda Rogatın ilçesinden geçişinde Galiçya Türk Şehitliğinigörebileceksiniz.Galiçya Türk Şehitliği – Lviv, Ternopil, İvano-Frankivsk arasında bulunan Berejani, Stiri, Drubohiç gibi Kasaba ve Köylerdebulunmaktadır.  Roksolana (Hürrem Sultan)’ın doğduğu köy olan Rogatin gibi köyler de de çarpışan Kuvvetler Daha ilk Ayını doldurmadan 100 ‘e yakın Subay ve 2 Binin üzerinde Erin Şehit Olduğu Kayıtlara geçmiştir. Takviye gönderilen güçlerle beraber toplamda esir, yaralı, kayıp ve şehit sayısının 15.000 civarında olduğu tahmin edilmektedir. Kayıtlarda ulaşılan sayı ise 4103 ile sınırlıdır. Bir çok askerin ise hastanelerde ve esaretini geçirdiği yerlerde hayatını kaybettiği bilinmektedir. Lviv'e varış ve şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında, Lviv kurucusunun heykeli, UNESCO tarafından koruma  altına alınan şehrin trafiğe kapalı alanı, Opera. Pazar meydanındaki tarihi her biri farklı hikayeye sahip binaları ve tarihi kiliseleri de gördükten sonra  otele transfer. Odalara yerleşmenin ardından serbest zaman.

7.Gün LVİV
Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Şatolar turuna, Çikolata Müzesi+Ermeni Kilisesi Gezi+Lviv Eczane Müzesi, Tadım ve Kahve Madenciliği imalathanesi turu ile Bira Tiyatrosu gezisi, LYCHAKIV mezarlığı gezisi veya Arsenal silah müzesi turuna katılabilirler. Gezimiz sırasında lviv bölgesinde 16. Yüzyıldan kalma tarihi şatolardan en önemli 3 tanesini görme imkanımız olacak, kendinizi adeta şovalyeler zamanında hissedecek ve şovalye kıyafetleri ile fotoğraf çektirme imkanına sahip olacaksınız şato gezilerinin ardından öğle yemeğini yine gezdiğimiz şatonun içindeki batı Ukrayna mutfağı ile ünlü restoranımızda alıyoruz yemekten sonra Lvive dönüş, Otele transfer ve serbest zaman.

8. Gün LVİV-İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte Lviv Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 444  seferi ile saat 22:10'de İstanbul'a hareket ve saat 00:10'da
İstanbul'a varış. Turumuzun sonu.

KİŞİ BAŞI PAKET TUR ÜCRETLERİ (EURO)

GİDİŞ-DÖNÜŞ TARİHLER

DOUBLE
ODADA KİŞİ
BAŞI

SINGLE ODADA KİŞİ BAŞI

16-23.07.2018

399euro

479euro

EXTRA TURLARI:
ODESA Extra Turları :  
Katakomp turu: 30 Eur kişi başı
Shustov konyak fabrikası turu tadım imkanı ile: 35 Eur kişi başı

CHERNIVTSI Extra Turları :   
Kamianets-Podilskyi Kalesi ve Khotyn Kalesi turu (öğlen yemeği dahil) : 40 Eur kişi başı
Kamianets-Podilskyi
Şatolar turu (öğlen yemeği dahil): 40 Eur kişi başı
Çikolata Müzesi+ kahve madeni + Lviv Eczane Müzesi turu: 15 Eur kişi başı
Bira Fabrika turu tadım imkanı ile: 20 Eur kişi başı
Arsenal silah müzesi + LYCHAKIV mezarlığı turu: 20 Eur 

Not: extra tur fiyatları minimum 10 kişi içindir

Notlar:

Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından WWW.TUMDUNYA.COM.TR kesinlikle sorumlu değildir.
Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
WWW.TUMDUNYA.COM.TR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde WWW.TUMDUNYA.COM.TR dan tazminat hakkı yoktur.
WWW.TUMDUNYA.COM.TR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan WWW.TUMDUNYA.COM.TR sorumlu tutulamaz
Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden WWW.TUMDUNYA.COM.TR sorumlu değildir.
Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir.
Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, WWW.TUMDUNYA.COM.TR’un sorumluluğunda değildir.
Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir.
Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından WWW.TUMDUNYA.COM.TR sorumlu tutulamaz. Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
WWW.TUMDUNYA.COM.TR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. 
Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
İptal ve değişiklik durumunda “WWW.TUMDUNYA.COM.TR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:
Tüm Dünya Turizm 2009. Tüm hakları saklıdır. Limited Edition Opencart Kurumsal.