LGBT Turları

Gün geçtikçe LGBT’nin seyahat pazarındaki yeri artıyor. LGBT’ler için dünyada bazı rotalar öne çıkmaya başladı bile. Biz de LGBT turizmi için ideal tatil noktalarını kaleme aldık. İşte 2017’de LGBT’lerin en çok tercih ettiği o 6 destinasyon:

Meksika – Todos Santos
Meksika’nın batısında bulunan çok şirin bir yer Todos Santos… Bu yer fazla keşfedilmediği için genellikle çok kalabalık olmaz. Bu yüzden sakin bir yer diyebiliriz. Plajları mükemmel… Bu mükemmelliği nasıl kimse keşfetmemiş çok şaşırtıcı. Ayrıca okyanusta yüzmenin verdiği keyifte bir başka.

Kaliforniya – Palm Springs
Palm Springs, Kaliforniya’nın güneyinde birazda iç kesimlere doğru kalan bir ilçe. Çölün ortasında kalan bir yer burası. Ama Palm Springs çölün ortasında olduğuna bakmayın. Çok eğlence doludur. Gazinoları, golf sahaları ve eğlence merkezleri var. Ayrıca film festivalleri, müzik festivalleri ve tenis turnuvalarına da ev sahipliği yapıyor. Her yıl dünyanın dört bir yanındaki geylerin eğlenmek için geldiği bir destinasyon.

Uruguay – Montevideo
Uruguay’ın başkenti Montevideo… Uruguay, insan hakları konusunda Güney Amerika’da lider bir ülke konumunda. Yani LGBT haklarına da çok önem veriyor. Ayrıca eşcinsel evlilik yasağı bu ülkede kaldırılmış. Montevideo şehrinde plajlar ve barlar çok popüler. Genellikle bu şehre eğlenmeye geliyorlar.

Brezilya – Florianopolis
Brezilya’nın Santa Catarina eyaletinde bulunan Florianopolis, sörf için uygun gözde yerlerden biri. Bu bölgede Gay Surf adıyla bir sörf kampı bulunuyor. İsminden de belli olacağı üzere burada eşcinsel çalışanlar var. LGBT toplumundan olan kişiler bu kampta sörf öğrenmeye geliyorlar.

İngiltere – Brighton
Brighton, İngiltere’nin güney doğusunda bulunuyor. Şehirde yaklaşık beş yıldır düzenlenen Trans Pride adında bir etkinlik düzenleniyor. Bu etkinlikte yürüyüş, piknik, partiler ve film gecesi gibi aktiviteler yapılıyor. Manş Denizi’ne kıyısı olan Brighton, LGBT dostu bir şehir. Eşcinsellerin çalıştığı çok fazla bar ve restoran var. Ayrıca bu şehri tercih etme nedenlerinden biri de Londra’ya da yarım saat uzaklıkta olması.

İspanya – Madrid
İspanya’nın başkenti Madrid kültür, sanat, eğitim ve bilimin merkezi. İspanya, eşcinsel dostu ülke olarak biliniyor. Onur Haftasını her yıl çeşitli etkinliklerle kutlayan Madrid bu yılda çok büyük bir organizasyon hazırladı. Öyle ki trafik ışıklarını bile değiştirdi. Işıklarda el ele duran kadın ve erkek figürleri yer aldı.

Tur bulunamadı
WhatsApp WhatsApp Destek Hattı