Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilir, onayı takip edebilir ve turu bitirdikten sonra turu derecelendirebilirsiniz.
Kullanıc Adı*
Şifre*
Şifreyi Doğrula*
Adı*
Soyadı*
Doğum Tarihi*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Kullanım Şartları ve Gizlilik Beyanı kabul ediyorum.
Bir sonraki adıma geçmeden önce lütfen tüm şartlar ve koşulları kabul edin

Üye misin?

Giriş

Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilir, onayı takip edebilir ve turu bitirdikten sonra turu derecelendirebilirsiniz.
Kullanıc Adı*
Şifre*
Şifreyi Doğrula*
Adı*
Soyadı*
Doğum Tarihi*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Kullanım Şartları ve Gizlilik Beyanı kabul ediyorum.
Bir sonraki adıma geçmeden önce lütfen tüm şartlar ve koşulları kabul edin

Üye misin?

Giriş

Fas Turları 2021

Vizesiz
başlangıç fiyatı6.999 TL
Oda 1 :
Oda 1 :
* Bir sonraki adıma geçmek için lütfen tüm zorunlu alanları doldurun!

Rezervasyona Devam Et

Favorilere Kaydet

Adding item to wishlist requires an account

5042

Neden bizi seçmelisiniz ?

 • Sorunsuz en iyi fiyat garantisi
 • 7/24 müşteri hizmetleri
 • Özel Turlar ve Etkinlikler
 • Ücretsiz Seyahat Sigortası

Sorularınız mı var?

Bizi aramaktan çekinmeyin. Biz uzman bir ekibiz ve sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

444 96 34

info@tumdunya.com.tr

Afrika Kıtasında olup, Afrika Birliği’ne üye olmayan Fas Krallığı, ‘Batıdaki Yer’ anlamına geliyor. Fransız hakimiyetinde bulunması nedeniyle, ülkedeki nüfusun büyük bölümü Fransızca konuşabiliyor.

Fas, Afrika ülkesi olması nedeniyle, yaz mevsimlerini üst seviye sıcaklıklarda geçirir. Bundan ötürü, genellikle kış aylarında Fas’a gidilmesi tavsiye edilmiştir. Özellikle Kasım ile Mart ayları arasında Fas’a gidilmesi tavsiye edilebilir. Bu dönem sıcaklıklar azdır.

Fas ile Türkiye arasındaki saat farkı toplam 2 saattir. Fas ülkesi Türkiye’den 2 saat geridedir. Türkiye’de saatler 15:00’ı gösterdiği zaman, Fas ülkesinde saat 13:00 olur.

CASABLANCA (1) – MEKNES (1) – FES (1) – MARAKEŞ (2)
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile Yarım Pansiyon + Sehir turlari dahil
5 Gece 6 Gün  (Casablanca gidiş / Marakeş dönüş)

 • 5 Gece 6 Gün
 • 11
  Kontenjan : 10
 • 11
  Ulaşım: Uçak (Türk Hava Yolları)

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler:

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Casablanca // Marakeş – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • 4* otellerde 5 gece konaklamalar
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Lokal rehberlik hizmetleri
 • 5 Sabah Kahvaltısı ve 5 Akşam Yemeği dâhil
 • Panoramik Casablanca – Meknes – Fes – Marakeş şehir turları
 • Tüm şehirlerarası transferler

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Covid-19 Sağlık Sigortası
 • Şehir vergileri (10 Euro)
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Opsiyonel turlar
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

İstanbul gidiş – Marakeş dönüş

Tur Programı

1. Gün İstanbul – Casablanca

09:10  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarından bagaj, bilet ve biniş işlemleri 12:10  TK 617 sefer sayılı uçak ile Casablanca’ ya hareket 14:50  Casablanca havalimanina varis. 16:00  Otelimize hareket.
Odalarimiza yerlestikten sonar Kuzey Afrika’nın en büyük kenti Casablanca şehri gezimize Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı ile başlıyoruz. Tarihi Habus Meydanı ve 20 bin metrekare alana kurulu dünyanın en büyük camiilerinden Hasan II Camii’ni ziyaret edeceğiz. (Camiye giriş tura dahil değildir, isteyen misafirler girebilir) Günümüzü Atlas Okyanusu kıyısında yer alan Kordon boyunda sonlandıracağız.

Aksam yemegi ve geceleme otelimizde (Casablanca) – Hotel Casablanca 4* vb

2. Gün Casablanca- Rabat-Meknes

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Başkent Rabat’a gidiyoruz. Afrika kıtasından Endülüs İspanya’sına yapılan seferler için bir askeri üs olarak kurulan Rabat bir dönem korsanların hüküm sürdüğü bir kaleye dönüşmüştür. Fransız koloni döneminde başkent ilan edilmiş döneminin en modern binaları ile süslenmiştir. Günümüzde de Fas Krallığının başkentidir. Şehirde yapılacak panoramik gezinin ardından Hasan II Kulesi ve Muhammed V Anıt Mezarı, Kraliyet Sarayı Meydanı ziyaret edilecektir. Sale şehrine bakan, Bouregreg nehri ağzında kurulu kale’de geleneksel nane çayı molası verilecektir.

Öğlden sonra Meknez şehrine geçeceğiz.Kente varışımızın ardından, doğunun en güzel şehir kapısı olarak bilinen Mansur Kapısı, büyük meydan tarihi depolar ve eski şehir surları gezilecektir. Turumuzun sonunda konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz.
Aksam yemegi ve geceleme otelimizde (Meknes) Hotel Transatlantique 4* vb

3. GünMeknes-Fez

Kahvaltıdan sonra, Meknes’ten yola çıkarak Endülüs’ün kutsal bilim merkezlerinden olan Fes’e transfer oluyoruz. Burada binlerce yıllık geleneksel üretimin devam ettiği deri tabakhaneleri, Fez çarşı ve medinası, ardından Kraliyet Sarayı, Mellah Musevi Mahallesi, Endülüs semti, Karavin Camisi ve Medresesi, Neccarin Çeşmesi ve Attarin Medresesi keşfedeceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz.
Aksam yemegi ve geceleme otelimizde (Fez) – Hotel Menzeh Zalag 4* vb

4. Gün Fez-Casablanca-Marakeş

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızdan sonra,

Güneyin İncisi olarak bilinen Marakeş şehrine geçiyoruz. Öğleden sonra varacağımız Marakeş şehrinde dünyanın en egzotik yerlerinden kabul edilen Jma El Fna meydanı ve Marakeş tarihi medinasını keşfedeceğiz. Gerçek bir 1001 gece masalı sahnelenen bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma El Fena Meydanı ve hemen yanında yer alan dev bir labirente benzeyen çarşıları gezeceğiz.

Aksam yemegi ve geceleme otelimizde (Marakeş) – Hotel Ayuob 4* vb

5.gün Marakeş

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası. Rehberimizin düzenleyeceği tura katılabilirsiniz.
Ekstra Essaouira ve Argan şehir turu (kisi basi 55 Euro)

Essaouira ve Argan şehir turu : Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira’ya gidiyoruz. Marakeş’den uzaklaştıkça dünya üzerinde nadir bulunan Argan ağaçlarını görecek yol boyunca kurulan Argan yağı kooperatiflerini ziyaret edeceğiz. Unesco tarafından “Dünya Mirası” ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas okyanusu kıyısında, bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medinası keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy da avrupalı bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas okyanusunun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and gentlemen filmindeki gibi).  Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslararası dalga sörfü yarışmalarına ev sahipliği yapar. Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar,deri işlemeler, rengarenk tablolar; tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir.  Tur sonrası otele transfer.

Aksam yemegi ve geceleme otelimizde (Marakeş) – Hotel Ayuob 4* vb

 

6.gün Marakeş-İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, rehberimizin düzenleyeceği tura kataılabilirsiniz.
Ekstra Berberi köyleri ve Yves Saint Laurent bahçeleri turu (kisi basi 45.Euro)

Berberi köyleri ve Yves Saint Laurent bahçeleri turu : Urika Vadisi & Yves Snt Laurent Marakeş şehri ile Atlas dağları arasında sıkışıp kalmış ve yüzyıllardır zamanı durdurmayı başarmış bir vadi. Renklerin yarattığı karşıtlık, Atlas dağlarının yamaçlarına asılı duran berberi köyleri, sizi şaşırtacak. Berberi köyleri, geleneksel dükkânlar ve köy evlerini gezecek gezi boyunca fotoğraf çekmeye doyamayacağız. Öğleden sonra döneceğimiz şehir merkezinde Yves Saint Laurent’ın anıt mezarı kabul edilen, bir dönem ikametgah olarak kullandığı, 20. yy başında Fransız ressam Majorel tarafından oluşturulan özel bahçeyi gezeceğiz. Günümüz yeniden Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ve SUK adı verilen şehrin kapalı çarşı gezisi sonrasında serbest zaman.
16:30  TK 620 sefer sayılı uçak ile Istanbul Havalimani’na hareket ve 23:05  Istanbul havalimani’na varis.

Harita

Fotoğraflar
Önemli Bilgiler

Tur için önemli bilgiler

GENEL BİLGİLER;
11 yaş ve üstü yolcuların varışlarından önceki son 48 saat içinde alınmış negatif PCR test sonucuna sahip olmaları gerekiyor. (PCR testi için başlangıç zamanı belirlenirken, numune veriliş zamanı değil; test sonuç saati baz alınmaktadır.)

Türkiye seyahat izni verilen ülke kategorisinde olması sayesinde, Türk yolculara karantina uygulanmıyor. 

Yolcuların son 48 saat içinde alınmış negatif PCR test sonucunu ya da son doz aşı yapıldıktan sonra geçerli sayılabilecek aşı pasaportunu sunmaları gerekiyor.

Yolcuların Fas’a gelişlerde https://www.onda.ma/form.php  link’ten erişebilecekleri sağlık formunu doldurmaları gerekiyor.

Notlar:

 • Pasaportların ve gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi halinde Tüm Dünya vize alımlarında yardımcı olacaktır. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.
 • Vize için istenilen gerekli belgelerin zamanında ve eksiksiz verilmemesinden kaynaklanacak problemlerden Tüm Dünya sorumlu değildir.
 • Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılacağı anlamına gelmez. Pasaport polisi kişiyi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Otellerde 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olduğundan, 3. yatak standart yataktan küçük olabilir. Bazı otellerde ise 3. yatak uygulaması olmamaktadır. Bu tip oteller ile çalışılan paketlerde Tüm Dünya  misafirlerini satış sırasında bilgilendirecektir.
 • Çocuk fiyatları sadece çocukların ebeveynleri ile aynı odada konaklaması şartı ile geçerlidir. 0-2 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 2 yaşından, 3-12 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 12 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.
 • Dış nedenlerden dolayı Tüm Dünya  programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tura katılımın yeterli olmaması durumunda Tüm Dünya  iptal/değişikliği misafirlerine tur hareketinden 7 gün önce bildirecektir.
 • Tüm Dünya , havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09. 1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • İç hat low cost uçuşlarında 15 kg bagaj hakkı bulunmaktadır.
 • Tüm Dünya , kategorisi aynı kalmak şartıyla programda belirtilen otelleri değiştirme hakkına sahiptir.
 • Ekstra turlar belli bir katılım şartı ile düzenlenir. Katılımın yetersiz olduğu durumlarda düzenlenemez. Katılımcı sayısının yetersiz kaldığı durumlarda fiyatlar rehber tarafından revize edilip yeni bir düzenleme yapılabilir.
 • Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kent girişlerinden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 • Tur esnasında yerel otoriteler tarafından gezilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen turlar gerçekleştirilmez. Bu turların yapılamamasından Tüm Dünya  sorumlu değildir.
 • İptal ve değişiklik durumunda “TÜM DÜNYA SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.
4 kişi şu anda bu turu inceliyor!