Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilir, onayı takip edebilir ve turu bitirdikten sonra turu derecelendirebilirsiniz.
Kullanıc Adı*
Şifre*
Şifreyi Doğrula*
Adı*
Soyadı*
Doğum Tarihi*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Kullanım Şartları ve Gizlilik Beyanı kabul ediyorum.
Bir sonraki adıma geçmeden önce lütfen tüm şartlar ve koşulları kabul edin

Üye misin?

Giriş

Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilir, onayı takip edebilir ve turu bitirdikten sonra turu derecelendirebilirsiniz.
Kullanıc Adı*
Şifre*
Şifreyi Doğrula*
Adı*
Soyadı*
Doğum Tarihi*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Kullanım Şartları ve Gizlilik Beyanı kabul ediyorum.
Bir sonraki adıma geçmeden önce lütfen tüm şartlar ve koşulları kabul edin

Üye misin?

Giriş

Kuzey Tayland Turu Nisan 2022

Vizesiz
başlangıç fiyatı14.999 TL
The tour is not available yet.

Rezervasyona Devam Et

Favorilere Kaydet

Adding item to wishlist requires an account

5091

Neden bizi seçmelisiniz ?

 • Sorunsuz en iyi fiyat garantisi
 • 7/24 müşteri hizmetleri
 • Özel Turlar ve Etkinlikler
 • Ücretsiz Seyahat Sigortası

Sorularınız mı var?

Bizi aramaktan çekinmeyin. Biz uzman bir ekibiz ve sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

444 96 34

info@tumdunya.com.tr

KUZEY TAYLAND TURU
Bangkok (1) & Kanchanaburi (1) & Chiang Rai (2) & Chiang Mai (2) & Phi Phi & Krabi (3)
6 ŞEHİR   |   THY: Bangkok – Phuket   |   9 Gece
Ekstra Turlar Dahil  23 Kasım 2021 Hareket Kuzey Tayland Turu Nisan 2022

Bangkok / 5* Ramada Riverside Plaza vb. Kanchanaburi / 4* River Kwai Village Hotel vb.
Chiang Rai / 5* Kataliya Mountain Resort vb. Chiang Mai / 4* Holiday Inn Resort vb.
Krabi / 4* Ramada by Wyndham Aonang vb.

 • 9 Gece 11 Gün
 • Kontenjan : 16
 • Ulaşım: Uçak (Türk Hava Yolları)

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler:

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul IST) - Bangkok BKK) gidiş, Phuket HKT) - İstanbul IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolları tarifeli seferi ile Bangkok BKK) - Chiang Rai CEI) tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti 15kg bagaj hakkı),
 • Yerel Havayolları tarifeli seferi ile Chiang Mai CNX) - Krabi KBV) tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti 15kg bagaj hakkı),
 • Havalimanı vergileri,
 • Seçilecek kategori otellerde 9 gece oda & kahvaltı konaklama,
 • Programda belirtilen turlar Akşam yemekli Yok Yor Marina Sea Food Restaurant & Patpong Gece Pazarı Turu, Yüzen Çarşı & Kwai Köprüsü Turu, Altın Üçgen Turu, Chiang Mai Gece Pazarı Turu, Mae Taeng Fil Kampı Turu, Doi Suthep tapınağı Turu, Öğle yemekli Phi Phi Adası)
 • Alan-otel-alan ve şehiriçi transferleri,
 • Panoramik Bangkok şehir turu,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri,
 • Otel vergileri, Turist şehir vergileri,

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • 100.000.Usd teminatlı Covid-19 sigortası (50 Euro)
 • Covid-19 PCR testi 2 adet (150.Euro) tur satışı sırasında tahsil edilir. Covid PCR testi
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Programda belirtilmeyen Öğle ve akşam yemekleri,
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli ( 50 TL)

Bangkok gidiş – Phuket dönüş

Tur Programı

1. Gün İstanbul - Bangkok

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz. (Gidiş uçuş tarihinden 1 takvim günü önce) buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile TK68  IST-BKK 01.55 de Bangkok uçuşumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor. Kuzey Tayland Turu Nisan 2022

2. Gün Bangkok

Yerel saat ile 15.00 da, Bangkok’a varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz.

İlk olarak yapacağımız panoramik Bangkok şehir turumuzda Oturan Buddha Heykeli ve Stupa’ları (mezar taşları), Çin Mahallesi, Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası ve Tayland’ın şu andaki kralının Bangkok’taki Malikânesi görülecek yerler arasındadır.
Kuzey Tayland Turu Nisan 2022

Akşam misafirlerimiz ile Akşam yemekli Yok Yor Marina Sea Food Restaurant & Patpong Gece Pazarı turumuz için hareket ediyoruz. Turumuzda önce “Kralların Nehri“olarak bilinen ünlü Chao Praya Nehri kenarında, Bangkok’u ışıklar altında görebileceğimiz restoranımızda bizler için hazırlanan yemeğimizi alacağız. Keyifli yemeğimizin ardından daha çok replika ürünlerin (Rolex saat, Versace Canta v.s) ağırlıklı olduğu Bangkok’un en meşhur gece pazarı olan Çin stili ve Tayland stili alışveriş yapabileceğiniz Patpong gece pazarına geçiyoruz. Ünlü alışveriş ve barlar sokağında güzel vakit geçireceksiniz. Bol pazarlık yapmayı unutmayınız.

Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün Bangkok - Kanchanaburi

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz.

Ardından odaların boşaltılması ve ‘’Yüzen Çarşı & Kwai Köprüsü’’ turumuz için hareket. Bu turumuzda Bangkok’un dışına çıkarak yol üzerinde ilk önce dünyaca tanınmış Siyam İkizlerinin doğduğu Samut Songkram kasabasında bir Hindistan cevizi çiftliğine uğruyoruz.

Burada Hindistan cevizi ağacından Tay halkının nelerde faydalandıkları hakkında bilgi alıp, bu ağaçtan yapılmış hediyelik eşyaları görüyoruz. Ayrıca içerideki orkide bahçesini de gezebilirsiniz. Buradan ayrıldıktan sonra Tay stili teknelerin kalktığı iskeleye geliyoruz. Buradan teknelere binip nefis egzotik Uzakdoğu manzaraları eşliğinde yaklaşık yarım saatlik zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur Yüzen Çarşı’ya geliyoruz.

Nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Yüzen çarşıdan ayrıldıktan sonra filmlere konu olmuş Kwai Köprüsünü görmek için Kanchanaburi’ye hareket ediyoruz.

Köprü, işgalci Japon kuvvetleri tarafından inşa edilen Burma-Tayland demiryolunun bir parçasıydı. Yapımında müttefik kuvvetler savaş esirlerinin ve yerel halkın kullanıldığı demiryolu inşası sırasında yüz binden fazla insan hastalık ve işkenceden dolayı hayatını kaybetmiştir. Bu yüzden de bu hat günümüzde Ölüm Demiryolu (Death Railway) olarak bilinmektedir.

Tur sonrası Kanchanburi’deki otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4. Gün Kanchanaburi– Bangkok– Chiang Rai

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından odaların boşaltılması ve Chiang Rai uçuşumuz için Bangkok havalimanına hareket. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından yerel havayolları ile Tayland’ın en kuzeyinde yer alan Chiang Rai şehrine uçuyoruz.

Varışımıza istinaden özel otobüsümüz ile otelimize hareket.

Check-in işlemlerinin ardından dinlenmek için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5. Gün Chiang Rai

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltının ardından Tayland – Myanmar – Laos sınırlarının aynı noktada birleştiği “Altın Üçgen” turumuz için otelden hareket.

İlk durağımız yüz yıllar boyunca yasa dışı haşhaş üretiminin merkezi olan bölge hakkında bilgi alacağımız Haşhaş Müzesi. Sonrasında özel otobüsümüz ile altın üçgen sinir bölgesine geçiyoruz.

Tepe üzerindeki yüksek seyir noktasından Mekong ve Ruak Nehirlerinin kesişmesiyle oluşan muhteşem manzarayı seyrediyor ardından Mekong Nehri üzerinde çıkacağımız tekne turunda Myanmar ve Laos sınırlarından geçiyoruz.

Daha sonra Tayland’ın en kuzey noktasında yer alan Myanmar sınırındaki Mae Sai Kasabası’na giderek sınır pazarını ziyaret ediyoruz. Sınır noktasında alışveriş için serbest zaman. Gezimizin bitiminde yol üzerinde Chiang Rai’nin dünyaca ünlü çay tarlalarını ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

Konaklama otelimizde.

6. Gün Chiang Rai - Chiang Mai

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz.

Ardından odaların boşaltılması ve Chiang Mai şehrine hareket. Yol üzerinde ilk durağımız belgesellere konu olmuş, Unesco tarafından koruma altında bulunan boyunlarına taktıkları halkalarla ünlü Karen Etnik Grubunun Köyü’nü gezeceğiz. 

Akha, Lahu ve Yao Etnik Gruplarını da burada görebilirsiniz.  Yol üzerinde ilk durağımız Chiang Rai şehrinin 13 km güneyinde yer alan ve tapınak içerisindeki tüm objelerin tamamen beyaz malzemelerden üretildiği Beyaz Tapınak olarak bilinen Wat Rong Khun olacaktır.

Chalermchai Kositpipat isimli yerel bir sanatçı tarafından 1996 yılında yapımına başlanan tapınak sanatçının deyimiyle ölümünden ancak 60 yıl sonra bitirilebilecek kadar büyük ve ihtişamlıdır.  Sanatçı bu tapınağın yapımı için yaklaşık olarak 40 milyon baht bağışta bulunmuştur.

Bu ziyaretimizin ardından dans eden kaplan anlamına gelen Rong Suea Ten köyünde bulunan Mavi tapınağı ziyaret edeceğiz. Yaklaşık 100 yıldan fazla bir suredir unutulmuş olan eski bir tapınağın kalıntıları üzerine 2005 yılında inşaatına başlanmıştır. İçerisinde 6.5 metre yüksekliğinde beyaz bir buddha heykeli bulunmasının yanında, tüm renkler çivit mavisi olarak dizayn edilmiştir.

Gezimizin bitiminde Chiang Mai şehrine devam ediyoruz. Varışımıza istinaden oda anahtarlarının dağıtılması ve dinlenmek için serbest zaman.

Aksam saatlerinde her gün saat 18:00 ‘da açılan “Chiang Mai Gece Pazarı“turumuz için hareket. Restoran ve Tayland’a özgü hediyelik eşyaların bulunduğu bu pazarda alışveriş ve dinlenmek için serbest zaman.

Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama otelinizde.

7. Gün Chiang Mai

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz.

Kuzey Tayland Turu Nisan 2022
Ardından ilk durağımız şehrin kuzeyinde yer alan “Mae Taeng Fil Kampını“ziyaret edeceğiz.

1989 yılında Tayland genelinde fillerin isçi olarak çalıştırıldığı kereste ve tomruk taşıyıcılığının yasaklanması sonrası yüzlerce fil sokaklara bırakılmış veya yasal olmayan yöntemlerle tomruk taşıma işlerinde, kötü şartlar altında çalışmaya mahkûm edilmiştir.

Chailert ailesi filleri koruyarak onlara doğal yaşamlarında özgür bir hayat sunmak amacıyla bu kampı gönüllü olarak kurmuşlardır. Kampa varışımıza istinaden fillerin gösterisini izliyoruz.

Fillerin doğal yasam alanı içerisinde yaklaşık 45 dakika süreç unutulmaz bir gezi sizleri bekliyor. Safarimizin ardında kısa ama eğlenceli bir kağnı gezintisi ile kampa dönerek öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Sonrasında bambu sallarla rafting yapacağız.

Bir sonraki durağımız yakınlardaki bir Orkide & Kelebek Bahçesi. Burada şişeye ve saksıya nasıl orkide ekildiğini öğreneceğiz. Bu inanılmaz bahçede fotoğraf için serbest zaman verdikten sonra tur bitiminde Chiang Mai’ye dönüyoruz.

Bir sonraki durağımız Tayland’ın en yüksek sekizinci tepesinden Chang Mai’yi tüm ihtişamı ile kuşbakışı görebileceğimiz “ Doi Suthep tapınağı “ Tay halkının değişiyle eğer Doi Suthept’ten şehri görmediyseniz Chiang Mai’ye hiç gelmemişsiniz demektir. 1981 yılında Tayland’ın 24. Milli parkı ilan edilen Doi Suthep 260 km karelik alan içerisinde tüm yeşilliği ve ihtişamı ile eşsiz bir doğal güzelliği sunmaktadır.

Milli park içerisinde yer alan geçmişi 1380 Lanna Krallığı dönemine dayanan 24 metre yüksekliğinde altın varakla kapli Doi Suthep tapınağı sizlere gizemli bir dünyanın kapılarını açıyor.
Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

Konaklama otelimizde.

8. Gün Chiang Mai - Krabi

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz.

Check-out işlemlerinin ardından Tayland’ın güneyinde yer alan Krabi uçuşumuz için Chiang Mai havalimanına hareket.

Pasaport ve check in işlemlerinin ardından yerel havayolları ile Krabi’ye uçuyoruz.

Varışımıza istinaden özel otobüsümüz ile otelimize hareket. Check in işlemlerinin ardından mercan kumlarından oluşan plajları ile ünlü, Andaman denizinin incisi Krabi’de yüzmek ve dinlenmek için serbest zaman. 
Konaklama otelimizde.

9. GünKrabi - Phi Phi - Krabi

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. A
rdından tam günlük Öğle yemekli Phi Phi Adası turumuz için hareket ediyoruz.
Sürat teknelerimizle Phuket’in yakınındaki iki cennet mercan adasından ilki Phi Phi Don’a hızlı bir şekilde ulaşım. Palmiye ağaçları ile bezenmiş kumsalı ve tertemiz turkuaz rengi deniziyle Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio’nun “The Beach” filminin bazı bölümlerinin çekildiği Maya Bay’de denize girme ve güneşlenme imkânı.
İkinci sırada Phi Phi Ley’e uğruyoruz. Burada Viking Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimiz Phi Phi Adası’nda. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.
Konaklama otelimizde.

10. GünKrabi

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz.
Masmavi denizin ve güneşin tadını çıkartmanız için serbest zaman.  Özel aktivite ve istekleriniz için rehberinize danışabilirsiniz.
Konaklama otelimizde.

11. GünKrabi - Phuket - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz.
Ardından rehberinizin belirteceği saatte özel otobüsümüz ile Phuket havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz.
Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile TK 173 HKT-IST 22.45 de İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor.

12. Günİstanbul

Yerel saat ile 05.45 de, İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve Kuzey Tayland Turu Nisan 2022 servislerimizin sonu.

Harita

Fotoğraflar
Önemli Bilgiler

Tur için önemli bilgiler

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Yeterli katılımın olmadığı ancak turun gerçekleştirildiği durumlarda İngilizce rehberlik verilebilir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tüm Dünya Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 • Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
 • Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
 • Tüm Dünya Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Tüm Dünya Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

VİZE

 • C vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile yeterlidir.
 • C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 • Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tüm Dünya Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
5 kişi şu anda bu turu inceliyor!